ZAWIESZONE W kręgu dźwięku i harmonii

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Działalność Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zostaje zawieszona w terminie od 12 do 25 marca br. Spotkania W kręgu dźwięku i harmonii zostaną przełożone na inny termin.

Cykl czterech 90-minutowych spotkań, w czasie których uczestnicy będą mogli oddać się relaksowi przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich (około 60 minut) oraz zgłębić wiedzę związaną z technikami relaksacji i regeneracji organizmu. Każde ze spotkań będzie mieć temat przewodni:

1. oddech
2. woda
3. twórcza wizualizacja/intencja
4. medytacja

Pierwsze spotkanie: Oddech 09 marca 2020r., godz. 19.00

Oddech jest najbardziej podstawową funkcją życiową, a ponieważ jest dla nas bezwarunkowy, nie skupiamy się na nim. A świadomy oddech jest bardzo ważny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Napełniając płuca powietrzem z każdym oddechem przyjmujemy nowe życie z Kosmicznej Jedności.

Krótki, urywany oddech świadczy o zestresowaniu, lęku i napięciu. Długi i spokojny – o zrelaksowaniu. Emocje wpływają na ciało, ale i ciało wpływa na emocje. Kiedy zaczynamy świadomie oddychać, oddziałujemy na swój umysł, na to, co myślimy i czujemy.

W czasie spotkania dowiecie się, jak świadomie oddychać, poznacie kilka technik pogłębiania oddechu.

Drugie spotkanie: Woda 16 marca 2020r., godz. 19.00

Ziemia nazywana jest wodną planetą. Człowiek zbudowany jest w około 70-80% z wody. Ma więc ona kluczowe znaczenie dla naszego życia, dlatego tak ważna jest jej jakość.

Japoński naukowiec Masaru Emoto, przeprowadził słynne badania nad wodą, udowadniając, że woda ma pamięć i reaguje na czynniki zewnętrzne, którym jest poddawana, zarówno pozytywne jak i negatywne. Do tych czynników zewnętrznych należą przede wszystkim nasze słowa, myśli i uczucia. Odkrycia te prowadzą do wniosku, że poprzez pozytywne słowa, pełne miłości uczucia i myśli, możemy w istotny sposób oddziaływać na nasze życie, zdrowie i relacje z ludźmi.

W czasie tego spotkania dowiecie się jaką wodę pić, jakie powinna mieć parametry, jakie rozwiązania zastosować, aby poprawić jakość wody.

Trzecie spotkanie: Twórcza wizualizacja/intencja 23 marca 2020r., godz. 19.00

Intencja polega na skupianiu myśli, uczuć i wyobrażeń, aby przyciągnąć to, czego się pragnie, na przykład poprawy zdrowia. Energia podąża za uwagą, a nasze myśli to czysta energia, która w połączeniu z uczuciem kreuje naszą rzeczywistość. Siła intencji tkwi w świadomym pozyskiwaniu energii z uniwersalnego pola. A kreatywna intencja (twórcza wizualizacja) pozwala doświadczyć głębokiej inspiracji i przekonania, że nasze pragnienie zostało już spełnione. Amerykański terapeuta dźwiękowy Jonathan Goldman stworzył prostą formułę: dźwięk + intencja = uzdrawianie.

Na trzecim spotkaniu dowiecie jak w połączeniu z dźwiękami wykorzystywać twórczą intencję, aby osiągnąć upragniony rezultat.

Czwarte spotkanie: Medytacja 30 marca 2020r., godz. 19.00

Obecnie coraz więcej mówi się o medytacji i jej dobroczynnym działaniu na ciało, umysł i duszę. Wystarczą najprostsze metody medytacji, aby poprawić zdrowie fizyczne, pozbyć się stresu, osiągnąć spokój, uwolnić się od depresji, odnaleźć głębszy sens życia czy poznać własną wewnętrzną wartość.

W czasie tego spotkania będziemy medytować z mantrą OM, rozluźniać ciało, koić umysł, a duszę karmić szczęściem.

Warsztaty poprowadzi Joanna Dziurzyńska - dyplomowana terapeutka dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, ukończyła IV- stopniowy kurs "Terapeutycznego oddziaływania wibracjami mis tybetańskich według tradycyjnego przekazu himalajskiego" , II-stopniowy kurs masażu dźwiękiem metodą Petera Hessa, I stopień kursu z zakresu Muzykoterapii Organicznej "Gongi i instrumenty archaiczne w terapii i profilaktyce", naturoterapeutka (przed dyplomem), pasjonatka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Kuchni według Pięciu Przemian i Totalnej Biologii.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.