KOMUNIKAT! Warsztaty tworzenia masek | Orfeusz i Eurydyka, Lejla i Madżnun

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Działalność Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zostaje zawieszona do odwołania z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Stwórz wyjątkowe maski! Zostań współtwórcą niezwykłego wydarzenia!

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na warsztaty tworzenia i animowania masek, w ramach międzynarodowego projektu „Orfeo i Majnun” realizowanego m.in. w Krakowie, Wiedniu czy Brukseli. Połączenie dwóch historii greckiego mitu o Orfeuszu i Eurydyce oraz arabskiej historia o Lejli i Madżnunie to kanwa wieloetapowego projektu społecznego, podczas którego mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję wziąć udział w kilkudziesięciu bezpłatnych wydarzeniach, wspólnie wystawionej operze w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz paradzie miejskiej z niezwykłymi, własnoręcznie wykonanymi przez uczestników warsztatów lalkami zwierząt.

Udział zwierząt w historii losów Orfeusza i Madżnuna był inspiracją dla lalek i masek zwierząt oraz włączania ich do wspólnego świętowania różnorodności stworzenia, potęgi poezji i muzyki. Warsztaty tworzenia masek to szansa na uczestniczenie w unikatowym wydarzeniu, promującym miłość i wierność, uniwersalne wzory kulturowe i sztukę oraz szacunek do zwierząt jako oddanych towarzyszy i przyjaciół ludzi. Lalki i maski zwierząt zaprojektowane przez Rogera Titleya brały udział m.in. w otwarciu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz otwarciu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA.

W Krakowie uczestnicy projektu zostaną zaproszeni do udziału w paradzie miejskiej towarzyszącej Wiankom – Świętu Muzyki. 14 marca oraz 18 kwietnia wszyscy chętni będą mogli wykonać swoją maskę rysia, nauczyć się ją animować i cieszyć się nią oraz świętować z nami podczas czerwcowej parady.

14 marca, godz. 10.00 /zapisy od 2 marca/
18 kwietnia, godz. 9.30 /zapisy od 1 kwietnia/

Wstęp wolny, Liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy przez FORMULARZ, HASŁO: Orfeo

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.