KOMUNIKAT! Projekt Orfeo & Majnun – warsztaty tworzenia lalek-zwierząt

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 24 lutego 2020 - poniedziałek, 18 maja 2020

Działalność Nowohuckiego Centrum Kultury zostaje zawieszona do odwołania z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju.

W ramach międzynarodowego projekt Orfeo i Majnun Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach plastyczno-warsztatowych z budowania wieloformatowych lalek – podobizn zwierząt, towarzyszów mitologicznych bohaterów. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych prowadzone przez profesjonalnych i doświadczonych artystów wizualnych – animatorów kultury. 

Projekt Orfeo i Majnun składa się z opery, której libretto nawiązujące do mitów o Orfeuszu i Eurydyce oraz Layli i Majnunie odzwierciedlających podstawowe ludzkie doświadczenia jakimi są: miłość, egzystencja i tęsknota. Opera połączona jest z serią warsztatów społeczno-artystycznych, których efekty będzie można podziwiać na uroczystej paradzie miejskiej odbywającej się w czerwcu podczas Dni Krakowa. Uczestnicy wydarzeń wybierając dowolną formę wyrazu będą poruszać aktualne wyzwania w wymiarze społecznym, kulturowym i miejskim

Projekt, realizowany w okresie od listopada 2019 do czerwca 2020, powstał z okazji 20-lecia otrzymania przez miasto Kraków tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Pomysłodawcą i twórcą tego wyjątkowego i wielowymiarowego wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt ten w swojej niepowtarzalnej formie łączy ze sobą różne dziedziny sztuki: teatr, muzykę, taniec, fotografię, street art, literaturę, lalkarstwo i film. Skierowany jest on do szerokiego grona społeczności lokalnej.

Tematy warsztatówponiedziałek, 11.00–14.00
MOTYL – 24.02, 23.03, 27.04
RYBKA – 02.03, 30.03, 04.05
GAZELA – 09.03, 06.04, 11.05
KRÓLIK – 16.03, 20.04, 18.05

Obowiązują zapisy: galeria@nck.krakow.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.