Oblicza pianistyki

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Znamy go głównie jako instrument wirtuozów lub pozostających w tle akompaniatorów. W marcu cykl Oblicza pianistyki pokaże, że fortepian świetnie sprawdza się także w zespołach kameralnych. 13 marca usłyszymy wspinającego się coraz wyżej po szczeblach kariery Krzysztofa Książka, który w duecie fortepianowym ze swoją żoną Agnieszką Zahaczewską-Książek zagra utwory Schuberta. Natomiast 27 marca wystąpi z dziełami Beethovena i Ravela trio: Marcin Koziak (fortepian), Aleksandra Kuls-Koziak (skrzypce) i Bartosz Koziak (wiolonczela).

13 marca 2020, 18.00
duet fortepianowy: Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek
w programie dzieła F. Schuberta

27 marca 2020, 18.00
Aleksandra Kuls-Koziak (skrzypce), Bartosz Koziak (wiolonczela), Marcin Koziak (fortepian)
w programie: L. van Beethoven, M. Ravel

Oblicza pianistyki to seria koncertów absolwentów klasy fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Projekt jest dwuletnią serią koncertową prezentującą różne oblicza pianistyki – od gry solowej po kameralistykę w różnorodnych składach. Wykonawcami jest jedenaścioro wychowanków prof. Stefana Wojtasa, którym towarzyszyć im będą zaproszeni goście, wybitni polscy instrumentaliści.
Projekt realizowany jest w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego ARS QUAERENDI za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury przyznanej prof. Stefanowi Wojtasowi i dr. Grzegorzowi Mani w kategoriach Mistrz-Uczeń. 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.