25. Dni Bachowskie

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 21 marca 2020 - niedziela, 29 marca 2020

Wydarzenie odwołane!
Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem SARS-CoV-2 Akademia Muzyczna w Krakowie informuje, że decyzją Rektora prof. dra hab. Stanisława Krawczyńskiego odwołuje wszystkie wydarzenia kulturalne i naukowe organizowane w teminie 12 marca – 15 kwietnia 2020 roku.

Johann Sebastian Bach mawiał, że gra na instrumencie to nic trudnego – wystarczy tylko w odpowiednich momentach naciskać odpowiednie klawisze, reszta wydarzy się sama. Czy studenci krakowskiej Akademii Muzycznej zgodziliby się z tą opinią? W każdym razie nie ustają w wysiłkach, a zdobyte umiejętności zaprezentują wespół ze swoimi wykładowcami podczas 25. Dni Bachowskich (21-29 marca). W ich repertuarze znajdziemy wielkie tytuły z dorobku mistrza Johanna Sebastiana: Mszę h-moll na inaugurację festiwalu, Kunst der Fuge, sumę kontrapunktycznej wiedzy kompozytora, czy Wariacje Goldbergowskie – jedną z najsłynniejszych w historii realizacji tej formy muzycznej (zagra je norweski wirtuoz klawesynu Ketil Haugsand). Zabrzmi także Bach a due voci na barokowe skrzypce i wiolonczelę, Bach/Funk na violę da gamba oraz Bach w wersji kameralnej na pianoforte.

(Barbara Skowrońska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.