Dzień Muzyki Dawnej 2020

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 21 marca 2020, 17:00

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy działający przy Radzie Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 roku do 25 marca włącznie działalności instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.
Krakowskie Biuro Festiwalowe, instytucja kultury Miasta Krakowa, będąca organizatorem Festiwalu Misteria Paschalia, informuje, że wszystkie wydarzenia zaplanowane w dniach od 12 marca do 25 marca 2020 r. włącznie zostają odwołane. W związku z tym koncert Sei solo. A violoncello organizowany z okazji Early Music Day 2020, który został zaplanowany na dzień 21 marca w kościele św. Marcina w Krakowie, również został odwołany. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Drodzy miłośnicy włoskiego trecenta, twórczości truwerów i minnesingerów, ars subtilior, szkoły burgundzkiej, polifonii franko-flamandzkiej, weneckiej polichóralności, Cameraty florenckiej, sonat da camera i da chiesa, concerti grossi oraz Kunst der Fuge – to jest nasze święto! Podczas Dnia Muzyki Dawnej, czyli 21 marca (całkiem nieprzypadkowo to także urodziny Johanna Sebastiana Bacha!), na całym kontynencie celebrujemy wspólne dziedzictwo – blisko tysiąc lat muzycznej historii. W ten dzień Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza do kościoła św. Marcina na recital Agnieszki Oszańcy Sei solo. A violoncello, która zaprezentuje wybór Bachowskich suit na wiolonczelę. Koncert stanowi zapowiedź kwietniowego Festiwalu Misteria Paschalia, w tym roku skupionego na muzyce niemieckiej ze szczególnym uwzględnieniem dorobku mistrza z Lipska.

(Barbara Skowrońska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.