Tajemnice ukryte w kamieniu, spacer rodzinny

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 13 września 2020, 10:30

Gdy myślimy o rafach, mamy zwykle przed oczyma wizję archipelagów wysp tropikalnych, czystego, błękitnego oceanu, bujnie wzrastających koralowców i ławic kolorowych ryb, między którymi przemknie gdzieniegdzie rekin.
Takie warunki występują obecnie na Ziemi w strefie subtropikalnej i tropikalnej, ale (w co może trudno uwierzyć) przed około 150 milionami lat właśnie tak wyglądały okolice Krakowa.
W tym czasie na lądach panowały dinozaury, ale my wskoczymy do jurajskiego morza, aby zobaczyć, jakie organizmy można było w nim spotkać i niczym wytrawni detektywi poszukamy śladów ich obecności w tym co pozostało – wapiennych skałach.
Po wyjściu na brzeg rozwiążecie zagadki, które doprowadzą Was do tajemniczego znaleziska...
A to wszystko w ramach kolejnego spaceru rodzinnego, tym razem na terenie Zakrzówka.

Zapraszamy Was wraz z całą rodziną - bez ograniczeń wiekowych!

Podczas wycieczki:

  • Będziemy rozwiązywać zadania i zagadki przyrodniczo-geologiczne,
  • Poznamy różnicę między krzemieniami, wapieniami i dolomitami,
  • Cofniemy się w czasie, by dowiedzieć się, jakie organizmy zamieszkiwały jurajskie morze,
  • Nawiążemy nierozerwalną więź z przyrodą - tym razem także nieożywioną!

Spacer poprowadzi Dorota - leśnik o szczególnym darze snucia opowieści i przekazywaniu dzieciom i dorosłym swojej więzi z przyrodą oraz gość specjalny geolog dr inż. Marta Wróbel, współpracująca przy wielu projektach z Fundacją Uniwersytet Dzieci jako wykładowczyni, autorka scenariuszy na platformę scenariuszelekcji.pl oraz e-podreczniki.pl, trenerka aktywnych metod pracy z dziećmi w projekcie “Ekspedycje ekspertów” i międzynarodowym “InEdu”. Nauczycielka akademicka, popularyzatorka nauki, producentka warsztatów dla dzieci i dorosłych, autorka publikacji naukowych.

Miejsce spotkania: Zakrzówek. Spotykamy się przy rondzie u zbiegu ulic Twardowskiego, Salezjańskiej i Wyłom

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.