Brunetki, blondynki... – muzyczny bukiet na Dzień Kobiet

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 1 marca 2020, 18:00

W niezwykłym koncercie Brunetki, blondynki... – muzyczny bukiet na Dzień Kobiet, który odbędzie się 1 marca o godzinie 18.00 w sali koncertowej Radia Kraków, wezmą udział: Międzynarodowy Zespół Integracji Wokalnych oraz soliści operowi, tacy jak: Krzysztof Aureliusz Łuczyński (tenor Den Norske Opera w Oslo), Julia Iwaszkiewicz, Miranda Exner, Joanna Petryka-Wawrowska, Katarzyna Haras oraz prof. Rafał Majzner – przy akompaniamencie pianisty Mateusza Lasatowicza. W repertuarze nie zabraknie najpiękniejszych arii operowych, jak Habanera, Libiamo, Canzone del velo, dzieł chóralnych, a także utworów takich jak Brunetki, blondynki czy Time to Say Goodbye.
Projekt narodził się w 2017 roku jako inicjatywa Krzysztofa Łuczyńskiego śpiewającego w Den Norske Opera w Oslo. Od tego czasu zespół wykonał 28 koncertów w tym – odbyły się 3 edycje warsztatów, 3 wyjazdy do Norwegii gdzie w ubiegłym roku zespół osiągnął sukces podczas Międzynarodowego Dnia Chórów w Oslo. W tym roku natomiast zespół stworzył trasę koncertową – 12 koncertów patriotycznych VIVA POLONIA! zainaugurowaną w Polsce, ale kontynuowaną w Norwegii, gdzie zespół zaprezentował się m.in. w St. Olav Kirke w Oslo, Stabekk, Lillestrom, Oslo Domkirke Krypten czy Operze Norweskiej. Zespół śpiewał również w ważnych miejscach takich jak m.in. klasztor w Czernej, Bazylika św. Floriana w Krakowie, klasztor w Alwerni, zamek Tenczyn w Rudnie, zamek w Niepołomicach. Śpiew dla i wraz z Polonią odbił się dużym echem wśród władz i artystów – zespół podczas wyjazdu promował Powiat Krakowski, Marszałka Małopolski, a co więcej po zakończonej trasie otrzymał list gratulacyjny od Prezydenta Polski. Ostatnim ważnym wydarzeniem dla zespołu był koncert świąteczny zorganizowany przez Norges Korforbund w Eiksmarka Kirke.
Projekt opiera się na idei integracji: zespół wokalny składa się z osób kochających śpiewać, pochodzących z różnych krajów, mówiących w różnych językach oraz w każdym wieku. Podczas koncertu wystąpili już artyści międzynarodowych scen operowych tacy jak: Luca Tamani, Julia Iwaszkiewicz, Dorota Dobrolińska-Struck, Katarzyna Haras, Miranda Exner, Katarzyna Kucharska, Krzysztof Aureliusz Łuczyński czy Joanna Petryka- Wawrowska. Jak dotąd w naszym zespole śpiewały osoby z 8 krajów świata, tj. Polski, Norwegii, Danii, Meksyku, Włoch, Ukrainy, Niemiec oraz Izraela. Zespół działał pod Patronatem Honorowym m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Ambasady RP w Oslo.

www.youtube.com/watch?v=sG12JJQknwk
www.youtube.com/watch?v=0JVW9cKxd3c

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.