#opartenafaktach: „Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 26 lutego 2020, 18:00

Jak wygląda praca korespondenta wojennego? Co pcha reporterów na linię frontu? Czy adrenalina uzależnia i co się dzieje po powrocie do bezpiecznego domu? Jak kobieta radzi sobie w zawodzie uchodzącym za typowo męski?

Stowarzyszenie Re-Prezentacje oraz Wydawnictwo Bellona zapraszają na spotkanie z Anną Wojtachą, dziennikarką, korespondentką wojenną, autorką książki „Ćpuny wojny. Tego nie zobaczysz w relacjach z frontu”, które odbędzie się 26 lutego w Drukarni (Nadwiślańska 1, Kraków). Początek o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Z naszym gościem porozmawiamy nie tylko o książce i pracy reporterskiej, lecz także o ludziach: rodzinie i bliskich, korespondentach wojennych, żołnierzach oraz zwykłych mieszkańcach terenów objętych konfliktami zbrojnymi.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łopatowska.

Anna Wojtacha – dziennikarka, korespondentka wojenna. Urodzona w 1980 roku w Koszalinie. Pracę dziennikarską rozpoczęła dziesięć lat temu w redakcji Teleexpressu. Następnie była związana z TVN24 i Polsatem News, obecnie współpracuje z TVP Info. Relacjonowała konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie, Gruzji, Izraelu i Strefie Gazy, Czadzie, a także zamachy terrorystyczne w Indiach oraz przewrót rządowy w Tajlandii. Od lat zafascynowana Rosją. Podczas wielu podróży, które odbyła po tym kraju, odwiedziła m.in. Kaukaz i Daleki Wschód. Efektem tych wypraw były reportaże.

Agnieszka Łopatowska – dziennikarka i dyrektor Sektora Lifestyle w Grupie Interia. Sekretarz redakcji Gazety Magnetofonowej. Pracuje w biurach prasowych OFF Festivalu Katowice i Opole Songwriters Festival

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION, TERMOKAWA).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.