Z Panem Twardowskim na Kopiec Kraka

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 28 lutego 2020, 19:00

Plan wydarzenia obejmuje cykl czterech wieczorno-nocnych spacerów na kopiec. Każdy spacer odbędzie się w innej porze roku, dzięki temu uczestnicy będą mogli zapoznać się z widocznymi nad Krakowem gwiazdozbiorami charakterystycznymi dla poszczególnych pór roku. Oprócz tego spacerowicze dowiedzą się, jak rozpoznawać planety, i poznają wiele ciekawostek z zakresu współczesnej astronomii.

Podczas spaceru przez cały czas „będzie obecny” Mistrz Twardowski. Uczestnicy dowiedzą się, jak można tę postać postrzegać w kontekście jego epoki. Zostaną poruszone takie tematy jak: kim była postać filozofa-maga w Renesansie; jak bardzo w dawnych wiekach astrologia była związana z astronomią; jak postrzegali wszechświat uczeni, zanim teorie Kopernika i następców na trwałe przebiły się do świadomości; i wreszcie, jak wyglądał ptolemejski model wszechświata, który był uważany za prawdziwy w Europie przez ponad 1000 lat.

Prowadzenie: Filip Rekucki-Szczurek

START: Muzeum Podgórza

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.