Dam Ci nauczkę! Spotkania dla dzieci o nauce: Architektura

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 lutego 2020, 12:00

Dam Ci nauczkę! – spotkania dla dzieci o nauce. Archistoria. Opowieść o architekturze - warsztaty z dr. inż. arch. Marcelim Łasochą

Warsztaty o naszym otoczeniu - budynkach, parkach, ulicach. Jak są tworzone? Jakie są ich funkcje? Czy i jak można je zmienić? Czy są dla nas przyjazne i dlaczego?
Gościem Ewy Stanek-Misiąg będzie dr inż. arch. Marceli Łasocha, architekt.architekt krajobrazu, który pracuje w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa i jest wykładowcą na Uniwersytecie Dzieci.
Inspiracją do rozmowy będzie książka "Archistoria. Opowieść o architekturze" autorstwa Magdaleny Jeleńskiej wydanej przez Wydawnictwo Muchomor. 

Prowadzenie – Ewa Stanek-Misiąg
Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Krakowskie księgarnie na medal realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

***
Na nowy cykl spotkań - dla dzieci starszych (klasy 1-3) - wokół książek traktujących o zagadnieniach z dziedzin nauki: astronomii, neurobiologii, zoologii, psychologii, muzyki i innych. Spotkania będzie moderowała dziennikarka i miłośniczka książek, Ewa Stanek-Misiąg a jej gośćmi będą eksperci w danych dziedzinach: naukowcy, artyści, badacze.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.