Krakowska Loża Historii Współczesnej: Konspiracja nie bez WiN

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 19 lutego 2020, 18:00

Krakowski IPN zaprasza do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” (ul. Dunajewskiego 8) na następne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej. 19 lutego 2020 r. (godz. 18.00), niespełna dwa tygodnie przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca), nasza dyskusja będzie się obracać wokół dwóch książek: Obszar Zachodni Zrzeszenia WiN 1945 (red. Kazimierz Krajewski, Warszawa 2019) i Obszar Centralny Zrzeszenia WiN 1945-1947 (red. Tomasz Łabuszewski, Warszawa 2018).

Jak rodziły się, często konkurencyjne, koncepcje dalszej działalności niepodległościowej po rozwiązaniu Armii Krajowej i zajęciu Polski przez Sowietów? Dlaczego z kręgów dowódczych wychodziły sprzeczne rozkazy co do formy kontynuowania konspiracji? Jakie były okolicznościach powstania i rozbicia Zrzeszenia WiN? O tym m.in. będziemy rozmawiać z dr. Wojciechem Frazikiem z Oddziału IPN w Krakowie oraz dr. Ryszardem Śmietanką-Kruszelnickim z Delegatury IPN w Kielcach.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.