„Migracje”. Spotkanie z Glorią Gervitz

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 lutego 2020, 19:00

Instytut Cervantesa w Krakowie i wydawnictwo LOKATOR mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Glorią Gervitz, poetką meksykańską, urodzoną w rodzinie polsko-ukraińskich Żydów. Pretekstem do spotkania jest polska edycja poematu Migracje, jedynego dzieła poetyckiego artystki, które powstawało na przestrzeni kilkudziesięciu lat i ewoluowało, zmieniając się przy każdym kolejnym wydaniu. Jest to to żywy poemat, który nieustannie zmienia się i przetasowuje, faluje, zatacza kręgi, tropi migracje losów, przedmiotów, emocji i słów. Jest to poemat o odchodzeniu i o zostawaniu, o niebyciu naprawdę i o byciu zwielokrotnionym, o bolesnym piętnie wykorzenienia i o palącej potrzebie odcięcia cum.

Migracje w przekładzie Anny Topczewskiej właśnie ukazują się w języku polskim, wydane nakładem wydawnictwa LOKATOR. Gloria Gervitz, laureatka Nagrody im. Pabla Nerudy z roku 2019, podczas spotkania opowie o powolnym procesie twórczym i o czasie koniecznym, by słowa dojrzały.

Spotkanie poprowadzi Marta Eloy Cichocka, redaktorka polskiej edycji Migracji, poetka, tłumaczka (m.in. Calderona i Juarroza) i badaczka literatury, iberystka.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.