Światowy Dzień Kota: „Kedi - sekretne życie kotów”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 lutego 2020, 17:00

17 lutego po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Kota z filmem Kedi – sekretne życie kotów, czyli fantastycznym dokumentem przedstawiającym największe tureckie miasto z kociej perspektywy w reżyserii Ceydy Torun. Na pokaz filmu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki zaprasza Kino Pod Baranami.

Zobaczymy z bliska codzienne przygody siedmiu kotów i ich spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.

O filmie:

KEDI - SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW | KEDI
(Ceyda Torun) TR/US 2016, 80’
Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości. Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

udostępnij

więcej

  • 22/17 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.