#opartenafaktach: „Mołdawia. Państwo niekonieczne”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 17 lutego 2020, 18:00

Jak wygląda życie w kraju, który niedługo po uzyskaniu niepodległości rozpadł się na trzy części? Jak znaleźć ideę jednoczącą naród, gdy nie sposób dojść do porozumienia nawet w sprawie nazwy używanego na co dzień języka? Jak przekonać ludzi, że warto poświęcić coś dla kraju, który nie potrafi zagwarantować zaspokojenia podstawowych potrzeb?

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na rozmowę z Kamilem Całusem, autorem książki Mołdawia. Państwo niekonieczne.

Spotkanie odbędzie się 17 lutego w Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, początek o godzinie 18.00.

Z autorem porozmawiamy o reformach, na które Mołdawia nie ma już czasu, o gorzkich rozmowach z bohaterami jego książki oraz o tym, jak jedna z najbogatszych republik byłego ZSRR zamieniła się w zanikające stopniowo państwo.

Kamil Całus (ur. 1986) – z wykształcenia wschodoznawca i dziennikarz, z zawodu analityk. Absolwent Instytutu Wschodniego oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował m.in. w Kiszyniowie. Do Mołdawii podróżuje regularnie od ponad dekady, co najmniej kilka razy do roku. Od 2012 roku pracuje w warszawskim Ośrodku Studiów Wschodnich, w którym – prócz problematyki mołdawskiej – zajmuje się także Rumunią. Publikował m.in. w „Nowej Europie Wschodniej”, „New Eastern Europe” i „Tygodniku Powszechnym”. Pochodzi ze Świnoujścia. Mieszka w Warszawie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.