Tokosłów: Poetycki kolaż dźwiękowy

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 lutego 2020, 16:00-18:00

Na osiedlu Mieszkaj w Mieście obok ulic Wizjonerów i Naukowców można już spacerować także tymi upamiętniającymi Poetów i Rzeźbiarzy. Z tej okazji w sobotę 22 lutego w godzinach 16:00–18:00 w klubie osiedlowym K2O odbędą się inspirujące dźwiękowo-literackie warsztaty Tokosłów. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzicami będą pracować nad narracją oraz twórczo bawić się słowem i dźwiękiem. W ten sposób wspólnie stworzą wyjątkowe słuchowisko radiowe pt. „Poetycki kolaż dźwiękowy”. Nazwa ulicy dedykowanej poetom zobowiązuje, dlatego inspiracją dla uczestników będą wiersze tych wybitnych – Wisławy Szymborskiej i Juliana Tuwima. Prowadząca warsztaty Weronika Stencel zadba o zebranie materiałów i nadanie im kształtu słuchowiska, które będzie emitowane w internetowym Radiu Kapitał.

Warsztaty są skierowane do dzieci w przedziale wiekowym 6–12 lat.

Weronika Stencel – absolwenta kulturoznawstwa na specjalizacji kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoje teksty artystyczne publikowała m.in. w „Małym Formacie”, „Wakacie”, „Helikopterze”. Współzałożycielka krakowskiej Grupy Brzuch, w której tworzy artbooki. Redaktor naczelna internetowego czasopisma artystycznego „Gazeta Musi się Ukazać”. Od sierpnia 2018 r. regularnie prowadzi eksperymentalne audycje radiowe z Pauliną Pikiewicz w studio UJOT FM w Krakowie. Działa również w warszawskim Radiu Kapitał. Jej audycje zostały wyróżnione w konkursie dziennikarskim Silesia Press 2019, zdobyła również główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na krótką, satyryczną formę radiową na Festiwalu im. Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju.

Osiedle Mieszkaj w Mieście, nazywane też Osiedlem Wizjonerów, zlokalizowane jest na krakowskich Bronowicach. U podstaw tego projektu urbanistycznego leżało przekonanie o istocie budowania lokalnej wspólnoty, czego przykładem jest klub osiedlowy K2O – pierwsza taka przestrzeń na mieszkaniowej mapie Krakowa. Prowadzona jest tu m.in. działalność Klubu Rodziców, organizowane są spotkania, prelekcje, wernisaże, zajęcia edukacyjne i kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.