Nowa Polska: Enchanted Hunters, Cudowne Lata

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 lutego 2020, 19:00

„Do Małopolskiego Ogrodu Sztuki wraca cykl koncertów Nowa Polska. Już 27 lutego zapraszamy Was na dwa koncerty. Na scenie MOS zagrają: Enchanted Hunters i Cudowne Lata.

ENCHANTED HUNTERS, czyli duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową Peorię, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF Festival Katowice czy Open'er Festival) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. dziewczyny otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu Małe stłuczki. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synthpopowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie dziesięciu utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany Dwunasty dom ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single Plan działania” i Pretekst.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

CUDOWNE LATA to warszawsko-krakowski duet muzyczny, który tworzą Ania Włodarczyk i Amina Dargham. 26 września 2019 nakładem wytwórni Trzy szóstki ukazał się debiutancki album zespołu pt. Kółko i krzyżyk. Zespół istnieje od lipca 2018. Jesienią tego samego roku Cudowne Lata wydały samodzielnie nagraną EP Demo z sennymi i romantycznymi utworami, którymi urzekły publiczność podczas licznych klubowych koncertów. W kwietniu 2019 ukazał się pierwszy singiel zapowiadający album – piosenka pt. Zapach i ty.

Ten indiepopowy, lekko nostalgiczny utwór, określany przez portal Porcys „krajowym singlem roku”, wraz z towarzyszącym mu teledyskiem autorstwa Jakuba Żwirełło, został ciepło przyjęty przez odbiorców i rozgłośnie radiowe m.in.: Trójkę, Czwórkę, Off Radio Kraków i Akademickie Radio LUZ. Z przedpremierowym materiałem Cudowne Lata wystąpiły na Scenie Trójki podczas Off Festiwalu 2019. Na początku września 2019 ukazał się drugi singiel Cudownych Lat pt. Po szkole.

Kółko i krzyżyk to album wyprodukowany przez Aleksandra Makowskiego, przy współpracy z Michałem Kupiczem. Melodyjny wokal z polskimi tekstami, przebojowe gitarowe solówki i synthpopowe tropy – to krótka charakterystyka dziewięciu utworów, które można znaleźć na płycie. Całość układa się w swoistą opowieść m.in. o polskich latach 80. i 90., przefiltrowaną przez osobiste doświadczenia i fascynacje muzyczne twórczyń.

***
Więcej o cyklu Nowa Polska dowiecie się z tej rozmowy”.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.