Hongkong. Jak się buduje społeczność lokalną? Prelekcja dr Małgorzaty Osińskiej

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 19 lutego 2020, 18:00

Prelekcja dr Małgorzaty Osińskiej, która opowie nie tylko o tym kto i dlaczego zbudował Hongkong, ale przybliży również proces kształtowania się tożsamości miasta i jego mieszkańców. Wstęp wolny.

Podczas prelekcji badaczka, na podstawie spacerów z mieszkańcami Hongkongu i map miasta, które narysowali, odtworzy obraz miasta, jego miejsc symbolicznych, niewidocznych podziałów i granic oraz form znaczącego działania i zaangażowania mieszkańców w przestrzeni. Tożsamość Hongkongu jest efektem trwającego procesu dialogu ze znaczącymi innymi - Wielką Brytanią i Chinami, w trakcie którego powstaje forma miasta oraz jego przestrzeń symboliczna.

Zapraszamy ponadto na promocję książki dr Małgorzaty Osińskiej Międzymiejsce. Współczesny Hongkong w poszukiwaniu własnej tożsamości, która odbędzie się 20 lutego 2020 r. o godz. 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia B7 (os. Centrum B 7, Kraków). Wstęp wolny.

Małgorzata Osińska – doktor nauk społecznych w zakresie socjologii (PAN), pracuje w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej do Chin (2009–2010), Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej (2011–2016) oraz Hongkong Polytechnic University (2015). Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami problemów współczesnych miast, związków przestrzeni z procesami kształtowania się lokalnych tożsamości. Interesuje się również przedsiębiorczością w krajach Dalekiego Wschodu oraz zagadnieniami związanymi z obecnością przedsiębiorców z Dalekiego Wschodu w Polsce.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.