Urban View – przegląd krótkich metraży o tematyce miejskiej

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 lutego 2020, 19:00

Zapraszamy na wyjątkowy przegląd filmów krótkometrażowych poświęcony szeroko pojętej tematyce miejskości.

URBAN VIEW to pięć, starannie wyselekcjonowanych krótkich metraży, skupiających się na przestrzeni miast oraz zapełniających je budynków. W prezentowanych filmach, piękne kadry uwypuklają estetyczne walory architektury, choć także podkreślają jej odczłowieczenie i surowość. Za pomocą unikatowych, eksperymentalnych technik, autorzy filmów ujętych w ramach przeglądu, pytają o kondycję współczesnego zurbanizowanego świata, odczuwanie miasta przez jego użytkowników, a także generowanie nierówności społecznych, które architektura zdaje się żywo odzwierciedlać.

W programie URBAN VIEW znalazły się: krótki esej o poszukiwaniu znaczenia domowej przestrzeni (Turtles Are Always Home), portret wielkiego statku wycieczkowego (All Inclusive), historia matki i córki zamknięta we wnętrzu hotelowego molocha (Shmama), animowana wariacja na temat podziemnych domów (Construction Lines) oraz nawiązująca do stylistyki gry komputerowej architektoniczna wycieczka po mieście (Operation Jane Walk).

Łączny czas trwania projekcji: 72 minuty.

O FILMACH:

TURTLES ARE ALWAYS HOME | TURTLES ARE ALWAYS HOME
reż. Rawane Nassif, Kanada/Liban/Katar 2017, 12’
Krótki esej na temat znaczenia domu i poszukiwania go w przejściowym otoczeniu. Osobista podróż z małą kamerą, która z ciekawością obserwuje budynki tylko po to, by znaleźć w nich swoje odbicie.

SHMAMA | SHMAMA
reż. Miki Polanski, Izrael 2017, 26’
W ciągu dnia Leah pracuje jako pokojówka w hotelu, podczas gdy jej córka, Meital, nocami śpiewa w hotelowym lobby. Żyją uwięzione w swojej relacji, otoczone Morzem Martwym.

ALL INCLUSIVE | ALL INCLUSIVE
reż. Corina Schwingruber Ilić, Szwajcaria 2018, 10’
Wpływ masowej rozrywki na pełnym morzu.

CONSTRUCTION LINES | CONSTRUCTION LINES
reż. Max Colson, Wielka Brytania 2019, 8’
Animowany film krótkometrażowy o wnętrzu domu “góry lodowej”. Domy te to rezydencje należące do zamożnych londyńczyków, których część podziemna jest znacznie większa niż dom widoczny na powierzchni ziemi.

OPERATION JANE WALK | OPERATION JANE WALK
rez. Robin Klengel, Leonhard Müllner, Austria 2018, 16’
Architektoniczna wycieczka po mieście z perspektywy Online-Shooter’a. Cyfrowa strefa wojenna gry została przywłaszczona za pomocą operacji artystycznej: w ramach zasad gry militarystyczne środowisko jest ponownie wykorzystane do pacyfistycznej wycieczki po mieście.

udostępnij

więcej

  • 24 zł (normalny)
    17 zł (ulgowy/senior)
    16 zł (klubowy)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.