Syntezy: Fischerle

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 7 marca 2020, 18:00

Fischerle, czyli Mateusz Wysocki w swoich artystycznych działaniach zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem,dubem i instrumentalnym hip-hopem. Realizuje słuchowiska poświęcone m.in. mniejszościom etnicznym. Swoje instalacje dźwiękowe prezentował dotychczas w kraju i zagranica, między innymi w Grecji, Irlandii, USA, Włoszech oraz kilku innych krajach. Prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski. W wolnych chwilach zajmuje się pisaniem książek dla dzieci.

Artysta nieprzypadkowo wybrany został przez organizatorów do zainaugurowania cyklu Syntezy. Fischerle budując swoje kompozycje korzysta z różnorodnych nagrań dźwiękowych takich jak pogłosy, szumy, trzaski, przez co bardzo wyraźnie wpisuje się w klimatyczny obraz poprzemysłowej Nowej Huty. Jego twórczość mocno rezonuje z przestrzenią miejską. Słuchając utworów Wysockiego można łatwo odnosić je do miejsc znanych z codziennego życia, nadając im nowych znaczeń i kontekstów.

Sam cykl Syntezy zrodził się z pasji do odkrywania Nowej Huty, jej kontekstów kulturowych, społecznych, historycznych, architektury, urbanistyki a także z głębokiego zainteresowania szeroko pojętą sztuką dźwięku. Głównym celem projektu jest łączenie różnych dziedzin życia, nadawanie nowych znaczeń nowohuckim przestrzeniom, najbliższemu otoczeniu, a także uwrażliwianie uczestników wydarzeń na zjawiska takie jak pejzaż dźwiękowy czy muzyka ambientalna.

Do artystycznego dialogu w ramach projektu zaproszeni zostaną nie tylko sami twórcy ale i chętni widzowie-uczestnicy wydarzeń. Ideą Syntez jest nie tylko wspólne tworzenie złożonego dzieła, ale też otwartość, budowanie społeczności, inspirowanie do odkrywania nowych nieznanych jeszcze przestrzeni, ukazywanie potencjału, który zawiera w sobie Nowa Huta z jej wyjątkowym poprzemysłowym charakterem, unikatowym planem urbanistycznym oraz zamieszkującymi jej obszar ludźmi.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.