Gala Operowo-Operetkowa

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 lutego 2020, 18:30

Akademia Muzyczna w Krakowie i Opera Krakowska zapraszają na Galę Operowo-Operetkową. Jako soliści wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej, a Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

„Ideą władz Wydziału Wokalno-Aktorskiego jest umożliwienie studentom-śpiewakom działań artystycznych w przestrzeni prawdziwego teatru operowego, co powoduje konfrontację ich możliwości z wymaganiami scenicznymi, orkiestrowymi, przestrzennymi i akustycznymi opery jako takiej. Współpraca z Operą Krakowską daje także możliwość zaistnienia w operowym środowisku artystycznym, a co za tym idzie, bycia poznanym nie tylko poprzez pryzmat przesłuchań. Praca podczas zajęć w czasie trwania projektu artystycznego daje możliwość szerszego poznania studentów przez dyrekcję Opery Krakowskiej, co w wielu przypadkach kończy się odkryciem nowych talentów i nawiązaniem współpracy artystycznej na gruncie zawodowym” – zaznacza dr hab. Jacek Ozimkowski.

Koncert jest kolejnym przykładem współpracy między Operą Krakowską a Akademią Muzyczną. Studenci krakowskiej uczelni występowali już w Weselu Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika pod kierownictwem muzycznym prof. Jacka Delekty, ówczesnego prorektora Akademii, a także w spektaklu edukacyjnym Opera b/o w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. W 2016 roku obie instytucje zaprezentowały Straszny dwór Stanisława Moniuszki.

Reżyseria: Bogusław Nowak
Scenografia: Bożena Pędziwiatr

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.