Romantycy Lekkich Obyczajów w Żaczku

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 marca 2020, 19:30

„Zapraszamy na koncert Romantyków Lekkich Obyczajów w klubie studenckim Żaczek w Krakowie, gdzie jako trio zagrają swoje najbardziej znane kompozycje.

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół, który powstał w marcu 2011 roku w Olsztynie. Tworzą go Damian Lange, Adam Miller i Paweł Łach.

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki garażowy album o tytule Lejdis&Dżentelmenels, z piosenkami takimi jak Lodziarka, 5 Perspektyw i Bez ciebie odchodzę. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było Poznajmy się.

Drugi albumu zespołu o nazwie Kosmos dla mas został wydany w grudniu 2013 roku, piosenkami promującymi go były Ziemia planeta ludzi, Urodziny i Gwiazdy spadają. Wysoko oceniany w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

2018 i trzecia płyta – Neoromantyzm, na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w Domu czy Zwilż. W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Grabaż (PP, SNL), wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową po 25 polskich miastach.

Mają na koncie kilkanaście teledysków, trzy płyty LP i składankę best of, zagrali ponad 200 koncertów, w tym te największe, jak dwukrotny występ na Przystanku Woodstock (2016, 2017). Obecnie pracują w studiu nad nowym materiałem”.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.