Aktywne czytanie: Tosia i tajemnica geodety

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 lutego 2020, 12:00

W sobotę 15 lutego o godzinie 12.00  Biblioteka MOCAK-u zaprasza dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tosia i tajemnica geodety autorstwa Magdaleny Miecznickiej, z ilustracjami Weroniki Tarki (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Tosia jest dzieckiem o bardzo bujnej wyobraźni. Potrafi stworzyć opowieść kryminalną, patrząc na panią z psem czy geodetę mierzącego ulicę. Kiedy udaje jej się podsłuchać tajną rozmowę, natychmiast wpada na trop, który prowadzi do pobliskiego banku oraz planowanego napadu. Czy podejrzenia Tosi są słuszne? Tego dowiemy się już niedługo i razem z nią postaramy się doprowadzić śledztwo do końca.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Magdalena Miecznicka – pisarka, publicystka, krytyczka literacka oraz dziennikarka. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jako asystentka w Pracowni Poetyki Historycznej Instytutu Badań Literackich PAN zajmowała się twórczością Witolda Gombrowicza. Opublikowała wiele artykułów, trzy powieści oraz sztukę teatralną. Tosia i tajemnica geodety jest jej pierwszą książką dla dzieci.

Weronika Tarka– absolwentka grafiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się głównie rysunkiem i projektowaniem graficznym. Jej debiutancka Kawalerka została w 2014 roku nagrodzona w międzynarodowym konkursie Jasnowidze.

Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia mejlowe lub telefoniczne.

***
Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2020 roku: 7 marca, 4 kwietnia, 9 maja, 20 czerwca, 19 września, 17 października, 21 listopada, 19 grudnia 2020.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.