ODWOŁANA 20. Wielka Parada Smoków

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 30 maja 2020 - niedziela, 31 maja 2020

Uwaga! Wydarzenie odwołane!

W tym roku Groteska obchodzi aż dwa jubileusze! Pierwszy to dwudziesta edycja Smoczego Święta, które co roku gromadzi tłumy swoich miłośników. Drugim są już 75. urodziny Teatru Groteska!  Postanowiliśmy połączyć te święta i pod koniec maja celebrować podwójnie. Stąd tegoroczny temat Wielkiej Parady Smoków.

Od siedemdziesięciu pięciu lat Teatr proponuje repertuar mający przekazać najwyższe wartości, korzystając tym samym z ponadczasowych tekstów kultury. Spektakle Groteski rozwijają wyobraźnię czerpiąc z możliwości teatru formy. Szukając inspiracji do tworzenia tegorocznych smoczych uczestników, możecie przyglądnąć się stylistyce scenografów, którzy przygotowywali projekty dla Groteski kiedyś lub tych, którzy nadal tworzą jej historię. Są wśród nich najwybitniejsi ludzie teatru m.in.: Kazimierz Mikulski, Jerzy i Lidia Skarżyńscy, Jan Polewka i Małgorzata Zwolińska.

Ale inspiracją nie musi być jedynie przestrzeń Groteski. Możliwości jest mnóstwo! Wizerunki smoków mogą nawiązywać do rozmaitych nurtów sztuki polskiej i światowej: poczynając od socrealizmu, przez abstrakcjonizm i konstruktywizm, sztukę instalacji i performance, op-art i pop-art, na nurtach współczesnych - z graffiti włącznie - kończąc. A także konkretnych artystów: Kantora, Strzemińskiego, Brzozowskiego, Jaremianki, Brzozowskiego, Nowosielskiego, Beksińskiego, Dudy-Gracza, Beresia, Hasiora i innych wspaniałych Artystów, którzy potrafią poruszyć Waszą wyobraźnię.

Mamy nadzieję, że szeroki wachlarz możliwości pobudzi kreatywność smoczych artystów i 31 maja spotkamy się w oszałamiająco różnorodnym gronie!

/mat. organizatora/

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.