Ciro Noto & Simone Sarno: Fortepian na cztery ręce

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 1 lutego 2020, 17:00

W programie:
Franz Schubert (1797-1828) – Fantazja f-moll D.940
Johannes Brahms (1833-1897) – Walce na cztery ręce op. 39
Antonin Dvořák (1841-1904) – Tańce słowiańskie op. 46

Ciro Noto i Simone Sarno grają w duecie od lat 80. i umacniają swe partnerstwo artystyczne w 1990 roku. Chociaż wywodzą się z różnych doświadczeń jako soliści i wykonawcy muzyki kameralnej, odkrywają wkrótce, że mogą łączyć swoje talenty artystyczne w naturalny sposób. Zdobyli pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie „Soliva” w miejscowości Casale M.monferrato, w 9. Krajowym Konkursie „K.Czerny” w Torre Pellice, w Krajowym Konkursie „Citta di Osimo” i wielu innych konkursach. Grali niezliczoną ilość koncertów, prezentując programy o wysokiej trudności w zakresie techniki muzycznej.

Ciro Noto, urodzony w Turynie w 1969 roku, rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku trzech lat, i już w wieku siedmiu lat miał miejsce jego pierwszy publiczny występ. Od tego czasu występował w niezliczonych włoskich miastach jako solista, w duecie, w różnych zespołach kameralnych oraz jako solista i dyrygent. Ukończył z wyróżnieniem studia w Konserwatorium Muzycznym „G. Verdi „w Turynie, a następnie kontynuował doskonalenie artystyczne u Brigitte Meyer w Lozannie.

Wziął udział w swoim pierwszym konkursie pianistycznym w wieku 9 lat i od tego czasu uczestniczył w ponad trzydziestu konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając wiele pierwszych nagród.
Został powołany do jury ważnych krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym „Brahms Competition” i „Anton Rubinstein” w Acqui Terme, oraz Konkursu Pianistycznego w Sestri Levante.

Był dyrektorem artystycznym i koordynatorem muzycznym stowarzyszeń kulturalnych, takich jak Stowarzyszenie Pro Arte w Turynie, z którym stworzył i jest gospodarzem pięćdziesięciu edycji krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz ważnych festiwali muzycznych.

Niedawno koncertował z prestiżowymi orkiestrami wykonując Rhapsody In Blue Gershwina oraz Koncert A-moll Mendelssohna na fortepian i orkiestrę smyczkową.
Obecnie jest nauczycielem gry na fortepianie w Instytucie Obywatelskim „Rocca” w Albie.

Simone Sarno urodził się w 1969 r. w Turynie gdzie ukończył studia pianistyczne w Konserwatorium „G. Verdi”. Brał udział w kursach specjalizacyjnych akademii w Portogruaro oraz Imola, w Wyższej Szkole Muzycznej w Aosta z Maestro P. Masi, oraz w Wyższej Szkole Doskonalenia Muzycznego w Saluzzo.

Brał udział w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych zawsze znajdując się na premiowanych nagrodami miejscach. Współpracował z Teatrem Operowym w Turynie w sezonie teatralnym 1994/95 oraz z chórem „S. Tempia” z Turynu w sezonie koncertowym 1995/96. Prowadzi działalność koncertową jako solista i kameralista występując często z uznanymi gwiazdami sceny operowej.

Począwszy od 1988 roku po dzień dzisiejszy współpracuje z Muzycznym Stowarzyszeniem Kulturalnym Regionu Piemontu i Doliny dAosta prowadząc działalność dydaktyczną i koncertową. Od 1999 roku jest nauczycielem gry na fortepianie w Instytucie Muzycznym im. Rossiniego w miejscowości Cossato pełniąc również funkcję dyrektora tego Instytutu.

Współpracował z licznymi włoskimi teatrami muzycznymi oraz jako wykładowca z Wyższą Szkołą Doskonalenia Muzycznego w Saluzzo. Od 2004 do 2014 roku współpracował z St. Mary's College of Maryland (U.S.A.) przy organizacji Festiwalu Muzycznego w Alba. Obecnie jest nauczycielem gry na fortepianie w Liceum Muzycznym „Lagrangia” w Vercelli.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.