Kolosowe spotkania w Dworku: Wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego. Oleniok 2019.

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 lutego 2020, 17:00

Kolejne Kolosowe spotkanie tym razem zabierze Was w podróż do Syberii, gdzie odkryjemy ponownie dziki świat, który wiele lat temu zbadał Aleksander Czekanowski. Naszym gościem będzie Piotr Opacian

Oleniok to jedna z ostatnich wielkich i całkowicie dzikich rzek na Ziemi. Płynie na Syberii, w Kraju Krasnojarskim i Jakucji, między Leną a Jenisejem. Kajakowa wyprawa OLENIOK 2019 miała na celu upamiętnienie dwóch słynnych wypraw Aleksandra Czekanowskiego z lat 1874 i 1875, podczas których zebrał on niezwykle cenne dane geologiczne i przyrodnicze doliny rzeki Oleniok. 

Po 41 dniach i przepłynięciu 2000 km, 24 lipca 2019 r. uczestnicy dotarli do Tajmylyru, osiągając główny cel wyprawy – spłynięcie rzeką Oleniok. W skład zespołu wchodzili: Damian Wojciechowski, Piotr Opacian, Grzegorz Rózik i Adam Grzegorzewski. Piotr Opacian opowie o miejscu nie z tego świata, który nadal zachowuje swój nieokiełznany charakter. 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.