XXXIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2020

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 lutego 2020, 20:00 - niedziela, 23 lutego 2020

Gdy opadną fale

Po heroicznej podróży przez oceany marzeń pora skierować się na spokojniejsze wody. Uczestnicy 39. edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” (20-23 lutego), wiedzeni hasłem „Wróćmy na jeziora”, zacumują w trzech śródlądowych portach. Gospodarzem inauguracyjnego wieczoru będzie Radio Kraków – z koncertem ballad w kameralnym studiu S-5. W kolejnych trzech dniach festiwalowe dźwięki zadomowią się w przestrzeni Kina Kijów. Dla najmłodszych zagrają grupy Klang oraz Zejman i Garkumpel, dla tych starszych – m.in. Jerzy Porębski, Andrzej Korycki, zespoły: Stare Dzwony (40. rocznica działalności!), Ryczące Dwudziestki i The Nierobbers oraz Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”. Muzycy oddadzą również hołd kapitanowi Andrzejowi Mendygrałowi, który odszedł na wieczną wachtę. W programie koncertu finałowego każdy wilk morski znajdzie coś dla siebie – usłyszymy pieśni pracy, energetyczny folk i żeglarskie ballady.

Niestrudzonych podróżników ugości również Stary Port, w którym każdej nocy odbywać się będzie żywiołowe szantowanie. Śpiewanie w szerszym gronie zaplanowano zgodnie z tradycją podczas happeningu na Rynku Głównym. Koncertom towarzyszyć będą m.in. wystawy, projekcje filmów i kiermasz żeglarski. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.