Wszystkie maski aktora

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

To zupełnie nowa propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki pracy z maską!

W pierwszej części warsztatów uczestnicy poznają historię maski, sposób w jaki znalazła się w teatrze i do czego służyła na przestrzeni wieków. Część druga skupi się na praktycznej stronie gry z maską - prezentacji metod pracy ciała aktora, takich jak: izolacja, tok, szeroki gest, precyzja, kontakt, charakterystyczność. Ostatnia część warsztatów zostanie przeznaczona na zrealizowanie krótkich etiud maskowych na tematy zaproponowane przez prowadzącego.

Warsztaty udowodnią, że teatr to miejsce pełne ruchu, symboli, umowności i kreatywnego wykorzystywania swoich zdolności i talentów.

PROWADZĄCY: Bartłomiej Olszewski to aktor teatralny, filmowy oraz instruktor teatralny. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie – wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.  W Teatrze Groteska można go zobaczyć w spektaklach: Czerwony Kapturek, Ładne Kwiatki, Pchła Szachrajka, Piękna i Bestia, Balladyna, Mistrz i Małgorzata oraz Skąpiec.

Informacje praktyczne:

  • warsztaty są dla dzieci od 10. roku życia,
  • wszyscy powinni mieć luźne stroje do ćwiczeń oraz wygodne obuwie,
  • warsztaty mają charakter praktyczny i przewidywana jest spora ilość ruchu. 

Czas trwania: 90 min.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.