Tropem ciszy – leśny warsztat terenowy

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 26 stycznia 2020, 12:00

Posłuchamy ciszy. Może okaże się pozorna? Wyostrzymy zmysły. W uśpionym leśnym organizmie poszukamy swego własnego miejsca. W ramach wystawy „Heródek” MEK zaprasza na wyjątkowy terenowy warsztat – spacer po lesie, który właśnie w styczniu śpi najgłębiej.

Przez najdziksze, pogrążone w zimowym odpoczynku zakątki Lasu Wolskiego poprowadzi nas Marek Styczyński, doświadczony leśnik, etnobotanik od lat zajmujący się poszukiwaniem głębokich związków pomiędzy kulturą tradycyjną, sztuką współczesną a żywym środowiskiem naturalnym. Wędrówkę zakończymy w Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM, gdzie będzie okazja podzielić się wrażeniami ze spaceru oraz zobaczyć krótki film o… księżycowym drewnie i jego tradycyjnym zastosowaniu w budowaniu instrumentów muzycznych.

Od prowadzącego:
Warsztat będzie oparty o autorskie doświadczenia w nowych formach edukacji ekologicznej prowadzonej w Biotopie Lechnica, nastawione na indywidualne doświadczenie kontaktu z naturą. Wykonamy kilka ćwiczeń opracowanych przez Arka Redwood'a (autora książki „The Art of Mindful Gardening”), dr Qing Li (autora książki „Shinrin-yoku Sztuka i teoria kąpieli leśnych. Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym”), a także opartych na doświadczeniach prowadzącego, opisanych w książkach „Jak uczyć się od Ziemi” oraz „Zielnik Podróżny”.

Marek Styczyński – mgr inż. leśnictwa, ekspert w dziedzinie ekologii terenów górskich , zawodowo zajmuje się gatunkową ochroną roślin i zwierząt, rezerwatami przyrody i europejską siecią obszarów Natura 2000. Specjalizuje się w etnobotanice i permakulturze.

Miejsce spotkania: przystanek ZOO (polecamy sprawdzić wcześniej niedzielny rozkład jazdy autobusu nr 134, również kursy powrotne). Na spotkanie nie obowiązują zapisy. Spotkamy się w miejscu zbiórki.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.