Muzyczne Czwartki: Tanaka & Dziurbiel Piano Duo

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 lutego 2020, 18:00

Koncert mistrzów fortepianu – 20 lutego wystąpią u nas laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych Chiemi Tanaka i Krzysztof Dziurbiel. Koncert na cztery ręce rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali Kominkowej, wstęp wolny.

Chiemi Tanaka pochodząca z japońskiego Nagano i jej mąż Krzysztof Dziurbiel urodzony w Krynicy – Zdroju poznali się podczas solowych studiów na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Wspólne koncertowanie rozpoczęli w 2016 roku. Występowali we Włoszech, Austrii i Polsce.

Jako duet nieustannie dążą do pełnej jedności przy równoczesnym zachowaniu suwerenności obojga. Gra w duecie, często zapomniana i niedoceniana przez pianistów, wymaga niezwykłej precyzji, idealnego wyczucia drugiej osoby – dosłownie – wspólnego oddechu. Ta trudna sztuka jest możliwa do osiągnięcia dzięki wspólnej wielogodzinnej pracy której są bez reszty oddani.

Ich misją jest szukanie nowego spojrzenia na muzykę klasyczną i duet fortepianowy, dlatego starają się zawierać w repertuarze popularne utwory na dwa fortepiany i cztery ręce, jak również nieznane nikomu aranżacje znanych dzieł symfonicznych, kameralnych i solowych.

Otrzymali wiele nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych m.in. w roku 2016: II nagrodę na konkursie im. Marty Debelli w Grazu (pierwszej nagrody nie przyznano), a w roku 2017: II nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Città di San Donà di Piave” w kategorii fortepian na cztery ręce, czy I nagrodę na XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym “Val Tidone” w kategorii muzyka kameralna.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.