Filmoterapia z Sensem: „Kraina miodu”

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 22 stycznia 2020, 17:00

Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami – w jaki sposób połączyć te dwa światy? Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie. Po filmach wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy prowadzić dyskusyjny klub filmowy, czyli rozmawiać i konfrontować wspólne emocje oraz światopoglądy. Głównym celem cyklu jest pokazanie w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami.

---

Cykl w 2020 roku zainauguruje pokaz filmu „Kraina miodu”. Po pokazie Kino Pod Baranami zaprasza na dyskusję inspirowaną filmem, którą poprowadzą:

Martyna Zimorska – psycholog i psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która pracuje z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym i prowadzi psychoterapię indywidualną w prywatnym gabinecie,

Diana Sałacka – filozof i politolog, rzecznik prasowy Centrum Kopernika i Copernicus Festival. Kinem dokumentalnym zajmuje się od początku studiów. Z ramienia Against Gravity koordynuje krakowską odsłonę cyklu Filmoterapia z Sensem.

KRAINA MIODU | Honeyland
reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov, Macedonia 2019, 87'
50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem…

 

udostępnij

więcej

  • 22/17 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.