Krakowski Salon Poezji w Starym Teatrze

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W związku z zaleceniem Marszałka Województwa Małopolskiego, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie informuje, że wszystkie spektakle, warsztaty, wystawy oraz inne wydarzenia w Teatrze w dniach 12-25 marca 2020 roku zostają odwołane. Bilety zakupione na te spektale zachowują ważność do 30 czerwca 2020. Zaproponujemy Państwu wybór nowego terminu przedstawienia lub zwrot pieniędzy w terminie do 30 dni.

Krakowski Salon Poezji zainaugurowany przez Annę Dymną w 2002 roku, w swojej dotychczasowej, doskonale znanej widzom konwencji, przenosi się na stałe do Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.

Kameralny, skoncentrowany na słowie i jego interpretacji salon zmieniając siedzibę, nie zmienia charakteru. Tak jak dotychczas przez blisko dwie dekady swojej działalności, w niedzielę, spotkają się wybitni aktorzy, którzy przeczytają wiersze poetów – zarówno tych doskonale znanych szerokiej publiczności, jak i tych, których twórczość pozostaje niszowa lub niedawno zadebiutowała. Oprawa muzyczna wydarzenia, które odbywać się będzie w gmachu przy ul. Jagiellońskiej, dodatkowo przywodzi na myśl klasyczne wykonania poezji, którą pierwotnie recytowało się przy akompaniamencie.

12 stycznia 2020 roku, w ramach inauguracji, widzowie usłyszą poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Jerzego Treli, Łukasza Szczepanowskiego, Ewy Kaim i samej Anny Dymnej. Pierwsze spotkanie o przewrotnym tytule „Właściwie jestem bezdzietny. Niestety noszę binokle” – zaczerpniętym wprost z poezji Gałczyńskiego, według scenariusza Bronisława Maja, uświetni muzyka na żywo w wykonaniu Haliny Jarczyk, Doroty Imiełowskiej, Łukasza Pawlikowskiego i Jacka Bylicy.

Sala Modrzejewskiej

 

udostępnij

więcej

  • 5 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.