Fish: Weltschmerz / Vigil in a Wilderness of Mirrors

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 18 października 2021, 20:00

Fish, jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów neoprogresywnego rocka, powróci do Polski w 2020 roku, promując swój nadchodzący album Weltschmerz, a także grając utwory ze swojej pierwszej solowej płyty, Vigil in a Wilderness of Mirrors.

Album Weltschmerz ukazuje się w maju 2020 roku i jest ostatnim rozdziałem w muzycznej karierze Fisha.

Fish doskonale znany jest w Polsce zarówno z występów z Marillion, jak i ze swojej solowej działalności. To właśnie z Marillion nagrał takie kultowe już dla rocka progresywnego albumy, jak Script for a Jester’s Tear, Fugazi, Misplaced Childhood czy też Clutching at Straws. Po nagraniu tej ostatniej płyty Fish rozstał się z Marillion i poświęcił solowej karierze. Jako artysta solowy Fish porusza się w stylistyce współczesnego popu, tradycyjnej muzyki folk oraz oczywiście rocka, a przez słuchaczy Radia Planet Rock uznany został za jeden z najlepszych głosów w muzyce rockowej.

Jego debiutancki album – Vigil in a Wilderness of Mirrors z 1990 roku – zostanie odegrany podczas nadchodzącej trasy. Fish nagrał łącznie 10 albumów solowych, które za każdym razem porywały fanów. Najnowszy studyjny album Fisha, Weltschmerz, o którym artysta już wcześniej wypowiadał się, że będzie »wyjątkowy na każdym poziomie«, ukaże się w maju 2020 roku.

Artysta komentuje: »Mam nadzieję, że czekanie będzie tego warte. Zawsze mówiłem, że nie chcę wydawać albumu tylko dla samego faktu, ale chcę wydać płytę, kiedy jest gotowa i kiedy jestem przekonany, że to najlepszy materiał, na jaki mnie stać. To moja ostatnia płyta i chcę, aby była moim najlepszym solowym projektem«”.

Źródło: materiały organizatora

Koncert przełożony z 11 listpada 2020 roku.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.