Philip H. Anselmo & The Illegals: A Vulgar Display of Pantera

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 10 sierpnia 2021, 20:00

Phil H. Anselmo & The Illegals powracają do Polski! Zespół wykona swój specjalny set koncertowy A Vulgar Display of Pantera w Klubie Studio w Krakowie.

Fan horrorów, zapalony bokser oraz znakomity muzyk – Phil Anselmo już w wieku 19 lat został etatowym wokalistą Pantery i pozostał w szeregach tej kapeli praktycznie do samego końca, to jest do 2003 roku, kiedy to zespół rozwiązano. Pierwszym albumem Pantery z udziałem Anselmo był Power Metal z 1988 roku, jednak dopiero kolejna płyta formacji, Cowboys from Hell (1990), odniosła sukces i przez wielu fanów uznawana jest za prawdziwy debiut kapeli. To na niej właśnie wykształtował się właściwy styl muzyczny zespołu. W 1992 roku ukazał się krążek, który uznany został za jedną z najlepszych metalowych płyt lat 90., album, który zdefiniował pojęcie groove metalu – Vulgar Display of Power. Wydany dwa lata później Far Beyond Driven był pierwszą płytą w historii ekstremalnego metalu, która zadebiutowała na 1. miejscu amerykańskiego »Billboardu«. Kolejne dwa studyjne krążki, The Great Southern Trendkill i Reinventing the Steel, ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie.

Już za czasów Pantery Anselmo stworzył projekt poboczny – Superjoint Ritual, z którym wydał dwie studyjne płyty, a w 1991 roku wspólnie z muzykami Pantery, Corrosion of Conformity, Crowbar i Eyehategod powołał do życia grupę Down, z którą wydał trzy znakomite albumy: NOLA (1995), Down II: A Bustle in Your Hedgerow (2002) oraz Down III: Over the Under (2007). Artysta pojawiał się również w charakterze gościa na licznych płytach takich wykonawców, jak Crowbar, Tony Iommi czy Anthrax oraz współtworzył liczne projekty muzyczne, w których realizował się również jako gitarzysta, basista, perkusista, tworząc muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, od black metalu, przez hardcore punk po southern rocka.

Celebrując twórczość Pantery Philip H. Anselmo & The Illegals przygotowali wyjątkowy set koncertowy A Vulgar Display of Pantera, na który składają się kultowe numery Pantery, w tym Walk, I’m Broken czy Mouth for War”.

Źródło: materiały organizatora

Koncert przełożony z 4 sierpnia 2020 roku, zakupione bilety zachowują ważność.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.