Baranki Dzieciom: Zima 2020

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów oraz ich opiekunów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom w każdą niedzielę o godz. 11.00.

Pokazy w ramach Baranków Dzieciom składają się z projekcji filmowych – będących okazją do spotkania z ulubionymi bohaterami polskich animacji – oraz kreatywnych warsztatów. Wszystkie zajęcia odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów.

niedziela, 2 lutego, godz. 11.00
REKSIO I PTAKI
- zestaw bajek,  40’
reż. varia, Polska 1987-1990,
+ warsztaty plastyczne
Przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia. Rezolutny kundelek poznaje świat ptaków. Organizuje wspólne wysiadywanie kukułczego jaja, przychodzi z pomocą gołębiej mamie, zaprzyjaźnia się z mądrą sową i obrasta w pawie piórka.
Odcinki: REKSIO I SOWA | REKSIO I KUKUŁKA | REKSIO I PAW | REKSIO I GOŁĄB
Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE. Współtworzy Ambasadę Krakowian, gdzie organizuje targi i prowadzi warsztaty.

niedziela, 9 lutego, godz. 11.00
BOLEK I LOLEK: UWAGA, POŻAR - zestaw bajek 40’
reż. varia, Polska 1977–78
+ warsztaty plastyczne
Pożar jest bardzo niebezpieczny i łatwo go wywołać, jeśli się nie zachowa dostatecznej ostrożności na co dzień, choćby w czasie zabawy zapałkami. Bolek i Lolek uczą się jak zapobiegać pożarom m.in. jak bezpiecznie ubrać choinkę oraz w jaki sposób uniknąć wywołania pożaru w lesie czy w domu, biorą też udział w ćwiczeniach na strażackim poligonie.
Odcinki: NA STRAŻACKIM POLIGONIE | FERALNY DZIEŃ | ZABAWA ZAPAŁKAMI | JUTRO BĘDZIE LEPIEJ
Warsztaty plastyczne poprowadzi Olek Rajewski (TurboOlek) - rysownik, malarz, artysta interdyscyplinarny, animator i kombinator, którego głównym narzędziem jest wyobraźnia. Organizator licznych wydarzeń kulturalnych oraz warsztatów dla dzieci i dorosłych.

niedziela, 16 lutego, godz. 11.00
SPORTOWE BARANKI
REKSIO, BOLEK I LOLEK & MIŚ KUDŁATEK -
zestaw bajek,  40’
reż. varia, Polska 1964-73
+ warsztaty ruchowe z Contakids
Ulubieni bohaterowie najmłodszych widzów podejmują wyzwanie sportowe. Reksio idąc w ślady swojego właściciela uprawia gimnastykę. Bolek i Lolek próbują swoich sił w szkolnych rozgrywkach, biorą udział w olimpiadzie w Meksyku i w samochodowym wyścigu w Argentynie. Miś Kudłatek wyzywa swoją przyjaciółkę Małpkę na pojedynek kolarski.
Odcinki: REKSIO SPORTOWIEC | BOLEK I LOLEK: SPORTOWCY | BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: OLIMPIADA W MEXICO | BOLEK I LOLEK WYRUSZAJĄ W ŚWIAT: GRAN PREMIO ARGENTYNY | MIŚ KUDŁATEK: PIERWSZY NA MECIE

niedziela, 23 lutego, godz. 11.00
BARANKI W AFRYCE
- 14. Festiwal Afrykamera
TYDZIEŃ PRZYGÓD W AFRYCE
- zestaw bajek,  40’
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Adam Łowicki, Polska 1984-86
+ warsztaty bębniarskie
Bohaterami filmów są afrykańskie zwierzęta, które każdego dnia tygodnia wykonują ważne zadania i przeżywają ciekawe przygody.
Odcinki: PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA | CZWARTEK
Warsztaty bębniarskie poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołu SALK i Wataha Drums. Na co dziej występuje z Pauliną Przybysz. Wraz z bratem Michałem zajmuje się produkcją muzyczną pod szylem Sarapata Sound Workers.  Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.