Teatr poezji

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 marca 2020, 12:00

Od nowego roku, na Scenie MOS, pod szyldem Teatr Poezji będziemy co miesiąc mierzyć się z wierszami w nowej formule. Będzie poetycko, ale też współcześnie, zaskakująco i niebanalnie, o co zadbają zaproszeni przez nas specjalni – często nie kojarzący się z poezją – goście.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie od lat kojarzony jest z poezją. Założony w 2002 roku przez Annę Dymną Krakowski Salon Poezji stał się zjawiskiem, które zagarnęło poetycko nie tylko Kraków, ale nieomal całą Polskę. To wielka sprawa, że przez tyle lat ludzie tłumnie spotykają się, by wspólnie słuchać czytanych przez aktorów wierszy. To dowód na moc poezji, na jej moc łączenia ludzi, diagnozowania rzeczywistości i kojenia naszego kończącego się świata.

W roku 2020 Salon osiąga pełnoletniość. Chcemy, by to wejście w dojrzałość, odbyło się w sposób ważny i spektakularny. Chcemy, by poezja w naszym Teatrze wciąż żyła, pulsowała współczesną energią i zapraszała do dialogu jak najszerszą publiczność.

Dlatego przenosimy się z Salonu – czyli naszego teatralnego foyer, na stałe na Dużą Scenę, gdzie pod szyldem TEATR POEZJI będziemy co miesiąc mierzyć się z wierszami w nowej formule. Będzie poetycko, ale też współcześnie, zaskakująco i niebanalnie, o co zadbają zaproszeni przez nas specjalni – często nie kojarzący się z poezją – goście.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

15 marca, godz. 12.00
Poezja powszechna.
Spotkanie na 75.lecie Tygodnik Powszechny

Duża Scena

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.