Podróże z historią w tle: Szczecin zapomniany. Szczecin ukryty.

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 27 stycznia 2020, 19:00

Stolica Pomorza Zachodniego podzielona jest na dwie części, określane jako prawo i lewobrzeże. To zielone i nieco senne miasto na dzień dzisiejszy wydaje się z pozoru nudne i nie atrakcyjne. Raptem Zamek Książąt Pomorskich czy Wały Chrobrego. Od czasu do czasu bardziej spostrzegawcze oko dojrzy jakiś inny obiekt, nieco niepasujący… Na dzień dzisiejszy nie widać tego co działo się z miastem w czasie II wojny światowej. Nie widać już śladów bombardowań. Nie ma już śladów po tym jak miasto płonęło, włącznie z przepływającą rzeką Odrą. Spacerując po dzielnicach Szczecina można jednak odnaleźć relikty przeszłości. Często były to efekty pracy robotników przymusowych. Szczecin to ponad 250 schronów rozlokowanych po całym mieście i jego obrzeżach. Zapraszam na spacer. Przejdźmy się razem, rozpoczynając podróż od północnych rubieży miasta. Zobaczymy Gocław, Golęcino czy Niebuszewo. Ale bez obaw. Przyjdzie czas na więcej.

Pokaz slajdów Tomasza Gromowskiego w ramach cyklu Podróże z historią w tle realizowany jest we współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii Rawelin. Wstęp wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.