Wodecki Twist Festival 2020

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 5 czerwca 2020, 12:00 - niedziela, 7 czerwca 2020

FESTIWAL PRZENIESIONY NA JESIEŃ 2020

„Kochani nasi Przyjaciele, Fani Festiwalu,

Obserwując czas i sytuację w której wszyscy jesteśmy zdecydowaliśmy, że przekładamy festiwal „Wodecki Twist" na jesień, tak, by czuć się bezpiecznie i znowu razem. Niebawem damy znać jaki planujemy termin. Mamy nadzieję, że trudny czas szybko minie i będziemy mogli spotkać się jesienią na koncertach. Wszystkie bilety zachowują ważność; to, że ich nie zwracacie odbieramy jako gest solidarności w niełatwym dla nas momencie. Dziękujemy Wam.

Tymczasem zostańmy w domu. Wykorzystajmy ten trudny czas jak najlepiej, z najbliższymi, z muzyką, z refleksją. Trzymajcie się zdrowo!

Serdecznie Was pozdrawiam i do zobaczenia.

Kasia Wodecka Stubbs
Dyrektor Wodecki Twist Festiwal”

---------------

„70. urodziny Zbigniewa Wodeckiego, fortepian w roli głównej, uwielbiane przez publiczność koncerty w plenerze i wielka gala pod tytułem Dobrze, że jesteś – 5 czerwca ruszy po raz trzeci festiwal Wodecki Twist. Do Krakowa na trzy dni przyjadą najznakomitsi artyści sceny rozrywkowej, klasycznej oraz jazzu. Z radością zdradzamy pierwsze szczegóły programu!

Festiwal, który jak co roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, będzie mieć dwie inauguracje – pierwszą na krakowskim Rynku Głównym, gdzie ponownie połączą swoje siły wspaniałe chóry, śpiewając piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Temu wzruszającemu śpiewaniu Kraków się nie tylko przysłuchuje, ale też do niego dołącza! Jak zawsze będą z nami mieszkańcy, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

Druga, już oficjalna inauguracja będzie mieć miejsce wieczorem tego samego dnia, czyli 5 czerwca. WODECKI TWIST: FORTEPIAN to trzeci taki koncert z cyklu. I jak zawsze z udziałem gwiazd! Dwa pierwsze poświęcone były skrzypcom i trąbce, dwóm najważniejszym instrumentom patrona festiwalu. Ale nie zapominamy, że fortepian towarzyszył mu równie często. Inauguracyjne koncerty festiwalowe w niesamowity sposób łączą muzyczne style i gatunki, gromadząc na jednej scenie artystów, którzy najczęściej nigdy wspólnie nie występowali. Mariaże klasyki, jazzu i rozrywki to nasza specjalność!

5 i 6 czerwca na scenie plenerowej Forum Przestrzenie zaplanowaliśmy otwarte dla wszystkich koncerty WODECKI TWIST: WYSPA MUZYKI. Klimatyczne miejsce nad Wisłą, nazywane też nowoczesnym domem kultury, ponownie wypełni energia i muzyka artystów, którzy łączą pokolenia. Pod hasłem Folk&Rock wystąpią m.in. Voo Voo, Tulia, Natalia Sikora, Cheap Tobacco i inni. Koncerty Wyspy muzyki to relaksujący, muzyczny piknik, który zdobył już sympatię wielu mieszkańców Krakowa i gości.

7 czerwca w Tauron Arena w Krakowie odbędzie się wielka gala, którą uczcimy przypadającą w tym roku 70. rocznicę urodzin Zbigniewa Wodeckiego. Wśród licznych gwiazd, które wystąpią w koncercie DOBRZE, ŻE JESTEŚ, będą między innymi: Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz, Mrozu, Renata Przemyk, Grażyna Brodzińska, Andrzej Lampert oraz Kasia Moś. Galowe koncerty Wodecki Twist to pełne wzruszeń wydarzenia, przygotowywane na najwyższym muzycznym poziomie. I tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku artystów połączy muzyka, osobowość i… niepowtarzalne poczucie humoru Zbigniewa Wodeckiego.

Zapraszamy do grona jego przyjaciół!”

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.