28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 12 stycznia 2020, 00:00

To taka piękna gra

Tradycja zobowiązuje: w święta spotykamy się z najbliższymi, w noc sylwestrową wznosimy toasty, a na początku nowego roku pomagamy dzieciom!

O zdrowie najmłodszych pacjentów walczą na co dzień znakomici specjaliści, ale nawet oni, z ogromem swojej wiedzy i doświadczenia, nie byliby tak skuteczni, gdyby nie nowoczesne urządzenia medyczne. W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspólnymi siłami postaramy się ułatwić im zadanie – zebrane środki pozwolą wyposażyć zlokalizowane w całej Polsce sale operacyjne i oddziały przeznaczone dla trzech specjalizacji: chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.

Podczas ubiegłorocznej kwesty potwierdziliśmy, że w solidarności drzemie ogromny potencjał: nie tylko ustanowiliśmy roczny rekord (176 mln zł), ale też przekroczyliśmy magiczną barierę miliarda złotych uzbieranych w historii działalności orkiestry. Hojność rośnie jednak w miarę pomagania, dlatego 12 stycznia będziemy mogli dorzucić swoją cegiełkę do puszki jednego ze 120 tysięcy wolontariuszy lub przekazać datek za pośrednictwem internetu.

Zbiórkom niezmiennie towarzyszy muzyka – krakowski finał imprezy, który w tym roku przenosi się z Rynku Głównego na ul. Powiśle, uświetnią: Marysia Starosta, grający reggae zespół Tabu, punkrockowa Prawda i heavymetalowy Nocny Kochanek, a dołączy do nich zespół wyłoniony w konkursie organizowanym przez Fundację WOŚP. Gdy granie w plenerze zbliży się ku końcowi, wyślemy wielokolorowe „światełko do nieba”.

Do akcji przyłączą się także liczne krakowskie instytucje – specjalne programy przygotowały m.in. Nowohuckie Centrum Kultury, Teatr Barakah oraz kluby Dali i Garage Pub. Od rana w okolicach centrum handlowego M1 prezentować się będzie MotoOrkiestra, a w trakcie dnia odbędą się charytatywne spacery z przewodnikami po dzielnicach i muzeach miasta. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.