Jubileusz 50-lecia Klubu Jędruś

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 grudnia 2019, 11:00

Klub Jędruś na osiedlu Centrum A – wybudowany w czynie społecznym przez nowohucian, od blisko pół wieku służy lokalnej społeczności, obecnie działając w sieci Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W jubileuszowy – pięćdziesiąty sezon swojej działalności, wkracza prawie pod koniec roku obchodów 70-lecia powstania Nowej Huty. Wkracza jak na swój wiek nad wyraz dziarsko, ale i z elegancją – całodziennym Bankietem Lokalnym, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2019 roku.

Gdyby te mury potrafiły mówić – opowiedziałyby zapewne niejedną fascynującą historię. Ale nie mogą – na szczęście w klubie przechowywana jest Kronika, dokumentująca działalność tego miejsca. Spotkania kulturalne, muzyczne, okolicznościowe, sportowe i społeczne, zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Przez pomieszczenia Klubu Jędruś przewinęło się już kilka pokoleń nowohucian – i wciąż przybywają nowi. Aktualni jego gospodarze – pracownice i pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, kontynuują pracę swoich poprzedników organizując zajęcia i warsztaty, by zaspokajać lokalne potrzeby kulturalne, pielęgnować to miejsce sąsiedzkich spotkań, pozwalać twórczo i radośnie spędzać czas wolny. I zapraszają wszystkich – dawnych i obecnych – przyjaciół, sąsiadów oraz uczestników zajęć klubowych do wspólnego zainaugurowania obchodów złotego jubileuszu Klubu Jędruś.

W sobotę 14 grudnia już od godzin przedpołudniowych trwać będą zajęcia, gry i występy dla dzieci i rodzin, dla nieco starszych przewidziano grę terenową. Po południu Klub otworzy podwoje przed dorosłymi i seniorami – przyjdzie czas na wspomnienia minionych dekad działalności, występ zespołu Jędrusie oraz przedstawienie teatralne. Solenizantowi odśpiewane zostanie gromkie „Sto lat”, a na urodzinowym torcie zapłoną świeczki. Dzień zakończy Jędrusiowa potańcówka z DJ Bartkiem.

Wstęp na wszystkie wydarzenia – wolny!

PROGRAM
CZĘŚĆ 1
10.45 Rozpoczęcie
11.00 Animacje dla dzieci i rodziców
12.00 Pokazy grup uczestniczących w zajęciach Klubu
12.45 Jędrusiowa gra terenowa
13.45 Zakończenie cz. 1

CZĘŚĆ 2
16.00 Oficjalne rozpoczęcie i przemówienia
16.30 Jędrusiowa gawęda – Klub Jędruś we wspomnieniach
18.00 Występ zespołu Jędrusie
18.45 Urodzinowy tort
19.30 „Kartki z przeszłości” – spektakl Teatru w międzyczasie
20.00 Bankiet lokalny – potańcówka z DJ Bartkiem
22.00 Zakończenie

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.