Tramwaj Praw Człowieka

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 10 grudnia 2019, 16:00

10 grudnia w międzynarodowy Dzień Praw Człowieka Rada ds. Równego Traktowania zaprasza udziału w wyjątkowym wydarzeniu. Ulicami Krakowa przejedzie Tramwaj Praw Człowieka!

Będzie to mobilny punkt rozmowy o równości, wolności, solidarności i otwartości oraz o sposobach przeciwdziałania dyskryminacji w naszym mieście. Chcemy zachęcić mieszkańców i mieszkanki do zapoznania się z krakowskimi projektami i inicjatywami, które działają na rzecz otwartego społeczeństwa, w którym każdy z nas zasługuje na szacunek. W tramwaju dla podróżujących krakowian i krakowianek przygotowany będzie specjalny punkt poradnictwa antydyskryminacyjnego, prawnego i psychologicznego. W Tramwaju odbędzie się maraton pisania listów Amnesty International, planowane jest także "Spotkanie w tramwaju", w którym - w celu odszukania ścieżki dialogu i porozumienia - będzie możliwość rozmowy z osobami postrzeganymi stereotypowo, często wykluczonymi. W Tramwaju zostanie zorganizowana także strefa NGO, gdzie organizacje pozarządowe działające na terenie Krakowa w sprawie równego traktowania zaprezentują swoje działania i projekty. Będą z nami m.in. Fundacja Autonomia, Diversity Hub, Queerowy Maj, Fundacja Równość.org.pl, Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej U-Work, Federacja Znaki Równości, Stowarzyszenie Willa Decjusza i wiele wiele innych.

We współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym zorganizowany zostanie także kącik dla dzieci, w którym udostępnione zostana atrakcje dla najmłodszych.
Tramwaj dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób niesamodzielnych. Wydarzenie będzie tłumaczone także na język migowy.

Przejazd odbędzie się na linii Salwator-Wzgórza Krzesławickie, w godz. 16.00 -18.00, z przejazdem przez Plac Wszystkich Świętych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.