Podróż na odwyrtkę. Rozmowa z Filipem Springerem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 grudnia 2019, 18:00

Filip Springer, który komunikacją publiczną przemierzył większą część Polski, wyrusza do Skandynawii. Ale znów idzie pod włos oczekiwaniom, bo w epoce, gdy wszyscy zachwycają się skandynawskim stylem życia i wartościami społecznymi, decyduje się poskrobać powłokę tego pięknego życia i zobaczyć, co kryje się pod spodem. Pokazuje polskim czytelnikom, spragnionym opowieści o ładzie, jakie są wady budowania owego ładu, jakie koszty ponosi społeczeństwo pragnące uniformizacji i porządku. Springer robi zatem znów to, do czego nas przyzwyczaił: odwraca porządek, zagląda w ciemne kąty, które ludzie zawsze chcą ukryć. Mówi: sprawdzam.

Spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb.

Filip Springer (ur.1982) – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek ,m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter, Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Paulina Małochleb – krytyczka literatury. Sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Autorka książki „Przepisywanie historii. Powstanie styczniowe w powieści polskiej w perspektywie pamięci kulturowej”. Pisze dla „Fa-artu”, „Nowych Książek”, „Odry”, „Polonistyki”, „Polityki”, „Twórczości”, „Znaku”. Laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów 2014 i Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2017. Prowadzi blog ksiazkinaostro.pl.

Wydarzenie realizowane w ramach budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu „Partnerstwo dla książki”.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.