Trylogia krakowska. Spotkanie z Witem Szostakiem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:00

Księgarnia Karakter zaprasza 16 grudnia na spotkanie z Witem Szostakiem z okazji wznowienia przez wydawnictwo Powergraph tzw. trylogii krakowskiej, na którą złożyły się „Chochoły” (Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego), „Dumanowski” i „Fuga”(nominacja do Nagrody Nike).

Spotkanie poprowadzi Anna Marchewka.

Wit Szostak – pisarz z Krakowa. Z wykształcenia doktor filozofii, na co dzień wykłada na jednej z krakowskich uczelni. Debiutował w 1999 na łamach „Nowej Fantastyki”. Autor m.in. powieści „Poniewczasie” (2019), „Wróżenie z wnętrzności” (2015), „Sto dni bez słońca” (2014, nominacja do Paszportów „Polityki”) oraz „Fuga” (2013, nominacja do Nagrody Nike).

Anna Marchewka – literaturoznawczyni, krytyczka literacka, autorka książki „Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg” (2014). Przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ prowadzi zajęcia poświęcone literaturze popularnej, literaturze polskiej po 1989 roku oraz współczesnemu życiu literackiemu. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.