Sublokator, Pavulon i goście w ArtCafe Barakah

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 11 stycznia 2020, 20:00

11 stycznia, w przeddzień 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapraszamy na koncert zespołów Sublokator i Pavulon wraz z zaproszonymi gośćmi. Bilety w cenie minimum 20 zł i dobrowolne datki trafią do puszek wolontariuszy ze Sztabu WOŚP Kraków.

Sublokator działa w Krakowie nieprzerwanie od ponad 20 lat, a w BARAKAH gra już po raz… no który to? A chyba z piąty! Grają alternatywnie ze skłonnościami do improwizacji i post-punkową przeszłością, od której nie da się uciec. Brzmienie zdefiniowane przez rockowy kręgosłup gitary, basu i bębnów oraz nieokiełznany saksofon, wzbogacone jest od niedawna transowymi partiami klawiszy. Utwory autorskie wykonywane są do wyrazistych tekstów w języku polskim. W tle unosi się duch starych mistrzów – Toma Waitsa, Nicka Cave’a czy Franka Zappy, których utwory pojawiają się na koncertach Sublokatora regularnie.

Sublokator zagrał dziesiątki koncertów w Polsce i na Słowacji, a miał zaszczyt występować na jednej scenie z takimi zespołami jak: New Model Army, Republika, Lao Che, Pink Freud, Something Like Elvis, Ścianka, Armia i Coma. W swoim dorobku ma 3 płyty długogrające: Trzecie oko (2006), Państwo Środka (2013) oraz najnowsza – Niecne Gry (2018), a także muzykę do pełnometrażowego filmu Pan Bruno. Sublokator był też częścią multidyscyplinarnego projektu Zabawy toporem, którego celem było wskrzeszenie obrazoburczych i panicznych wizji francuskiego artysty Rolada Topora, a ukoronowaniem – wydanie koncertowego DVD zawierającego teksty autorstwa Topora i spektakl współtworzony z Teatrem Bob.

SKŁAD
Łukasz Jamrozik – perkusja,
Filip Jarmakowski – saksofon,
Adam Kondraciuk – instr. klawiszowe,
Tomasz Kosoń – bas,
Marcin Rusek – gitara, śpiew”

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.