Spotkanie z Marcinem Ziernickim wokół książki „Pomimo wszystko”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 grudnia 2019, 19:00

Teresa Mońkiewicz, trzydziestokilkuletnia rozwódka i mama nastoletniej Hani, wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych. Jej plany niweczy druzgocąca diagnoza, ostra białaczka szpikowa, która spada na nią jak grom z jasnego nieba. Okrutnie doświadczona przez los kobieta po raz kolejny jest zmuszona bić się o swoje życie, ale tym razem nie jest przekonana czy chce podejmować walkę. Decyzje pomagają jej podjąć ludzie, którzy stają na jej drodze.

„Pomimo wszystko” od pierwszej do ostatniej strony trzymająca w napięciu opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości, o sile kobiecości, miłości i przyjaźni. Śmiertelna choroba zdaje się być sitem, które oddziela istotę egzystencji od plew nieistotnych spraw.

Okazuje się, że w pakiecie z cierpieniem dostajemy coś jeszcze – narzędzia oraz instrukcję, jak sobie z tym bólem poradzić.

Marcin Ziernicki – dziennikarz i bloger. Studiował dziennikarstwo na Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Dwanaście lat spędził w Anglii, gdzie publikował w Coolturze, Dzienniku Polskim i portalu internetowym northamptonpl. Jego opowiadania ukazywały się na licznych portalach literackich. Dwa lata temu wrócił do Polski na stałe. Gdy nie pisze i nie czyta, zajmuje się ogrodem, który jest jego drugą pasją.

Partner wydarzenia: Zgody 7 - miejsce spotkań

*** Cafe Nowa Księgarnia jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.