78. Konkurs Szopek Krakowskich

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 3 grudnia 2020, 10:00

3 grudnia 2020 roku u stóp pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się 78. Konkurs Szopek Krakowskich. Jak co roku, w pierwszy czwartek grudnia z samego rana pod pomnikiem wieszcza pojawią się szopkarze wraz ze swoimi dziełami oraz liczni miłośnicy krakowskich tradycji. 

Wstępny przegląd szopek i wydawanie numerów konkursowych potrwa od godz. 10.00 do 12.00. Gdy wybrzmi hejnał z wieży Mariackiej, szopkarze uformują uroczysty korowód i podążając za krakowiakiem z kolędniczą gwiazdą, wkroczą kolejno na estradę, by ponownie zaprezentować swe prace publiczności.

Po prezentacji każda szopka poddana zostanie ocenie według utrwalonych tradycją kryteriów (dekoracyjność, kolorystyka, figurki, architektura, elementy ruchome, tradycyjność, nowatorstwo i ogólne wrażenie artystyczne). Autorom najpiękniejszych szopek zostaną przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W niedzielę 6 grudnia 2020 otwarta zostanie pokonkursowa wystawa szopek.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.