Nowohucka Akademia Seniora

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 9 marca 2020, 15:00

Nowohucka Akademia Seniora to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, która działalność rozpoczęła w lutym 2010 roku.

Akademia organizuje szereg różnorodnych zajęć skierowanych do środowiska seniorów nie tylko z Nowej Huta, ale także całego Krakowa i okolicznych gmin. W ofercie programowej znajdują się wykłady i kursy oraz wyjścia do instytucji kultury. Co dwa miesiące przygotowujemy dla naszych Słuchaczy propozycje edukacyjno-kulturalne, z których mogą skorzystać wraz z osobą towarzyszącą.

9.03. 15.00
PRAWNE BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW – WYKŁAD

Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

W zawiłościach polskiego prawa gubią się czasem nawet obeznani z nim na co dzień prawnicy, a co dopiero seniorzy. Osoby starsze często nie zdają sobie sprawy, jakie zagrożenia i kruczki czają się na nich zarówno ze strony pospolitych przestępców i oszustów jak również działających całkowicie legalnie, ale dążących za wszelką cenę do zwiększenia zysku firm. Mimo wysiłków wielu instytucji, mimo promowania wiedzy na temat potencjalnych zagrożeń, nieustannie słyszymy o nowych metodach oszukiwania i okradania seniorów. Temat bezpieczeństwa prawnego seniorów jest wciąż aktualny, dlatego poświęcony będzie mu kolejny wykład Nowohuckiej Akademii Seniora. Oszustwa i kradzieże metodą na wnuczka, na policjanta, na sprzedawcę. Drobny druczek w umowach – czy i w jakich przypadkach można odstąpić od umowy oraz jak i kiedy negocjować jej warunki. Fałszywe wezwania z kancelarii prawnych dotyczące zaległego rachunku za telefon lub prąd. To tylko kilka z zagadnień, które zostaną poruszone podczas wykładu, który wygłosi Piotr Pękalski – doktorant w Katedrze Prawa administracyjnego UJ, prawnik w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie oraz Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Krakowie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.