Spotkanie wokół książki „Arka. Opowieść o życiu i przetrwaniu”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 4 grudnia 2019, 18:00

Spotkanie z Aleksanderem Skotnickim, Katarzyną Kachel i Maciejem Kwaśniewskim wokół książki „Arka. Opowieść o życiu i przetrwaniu”

Nakładem wydawnictwa Znak ukazała się pierwsza książka, w której wybitny polski hematolog, profesor Aleksander Skotnicki, opowiada o ratowaniu życia pacjentów i przywracaniu pamięci o ocalonych z Holokaustu. Nie ma rzeczy cenniejszych od życia i pamięci. Są postawy, które są niezmienne bez względu na okoliczności historyczne. Są wybory, które determinuje zmysł moralny i elementarne poczucie ludzkiej solidarności.

Aleksander B. Skotnicki w rozmowie z dwójką dziennikarzy opowiada o swojej codziennej walce o życie pacjentów z białaczką i o przeszczepach szpiku, które pozwalają okiełznać chorobę. Druga jego pasja i obszar niestrudzonej aktywności to przywracanie powszechnej pamięci niewiarygodnych losów podopiecznych Oskara Schindlera ocalonych przez niego z Holokaustu.

Katarzyna Kachel i Maciej Kwaśniewski to dziennikarze związani z „Dziennikiem Polskim" i „Gazetą Krakowską". Nad książką, której bohaterem jest profesor Skotnicki, pracowali kilkanaście lat.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.