Spotkanie z Filipem Springerem wokół książki „Dwunaste: Nie myśl, że uciekniesz”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 grudnia 2019, 18:00

Filip Springer wyrusza na Północ, żeby znaleźć miejsce, które odcisnęło piętno na kolejnych pokoleniach Skandynawów. Ale gdzie jest Jante? Czy w duńskim Nykøbing Mors, pierwowzorze miasteczka z powieści? A może w zagubionej pośród norweskich fiordów samotni pisarza? A gdyby okazało się, że Jante nie ma nic wspólnego z geografią i tkwi w każdym z nas?

Książka Springera to opowieść o niemożliwej ucieczce od systemu, który nam narzucono, i o ponurym obliczu najszczęśliwszych krajów świata. Ale to także opowieść o świecie rozpiętym między prawdą a fikcją. By go poznać, Springer przekracza nie tylko granice krajów, ale i gatunków literackich.

Filip Springer (ur.1982) – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek ,m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter, Miasto Archipelag” i „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Spotkanie prowadzi Marcin Wilk.

Mecenasi projektu: Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie, Puro Hotels, The Nest.
Projekt współfinansowany ze środków miasta Kraków oraz środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partner wydarzenia: Zgody 7 – miejsce spotkań.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.