20. Festiwal Filmu Niemego

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • czwartek, 5 grudnia 2019 - niedziela, 8 grudnia 2019

Śmiechu warte

20. Festiwal Filmu Niemego (5-8 grudnia) sprawi, że uśmiechy nie zejdą nam z twarzy – okrągły jubileusz tego wydarzenia będziemy więc świętować wśród szczęśliwych i roześmianych gości! Na ekranie zobaczymy słynnych mistrzów komedii, m.in. Charliego Chaplina, Bustera Keatona czy Flipa i Flapa w towarzystwie mistrzów dźwięku, którzy jak co roku zagrają na żywo do najpopularniejszych oraz mniej znanych produkcji filmowych sprzed przełomu dźwiękowego.

W programie znalazły się legendarne nieme komedie rodem z USA. W filmie Buster i milion krów poznamy perypetie biednego młodzieńca, który chcąc odmienić swój los, zostaje kowbojem. Rozkosze gościnności przekonają nas, jak silna może być ponadpokoleniowa nienawiść dwóch rodzin... bez przyczyny. W obu produkcjach zobaczymy fantastycznego „komika o kamiennej twarzy” – Bustera Keatona. Z kolei w brawurowej, pełnej zabawnych gagów Gorączce złota będziemy podziwiać samego Charliego Chaplina – kto jeszcze nie widział sceny tańczących bułeczek czy jedzenia ugotowanego buta, nie może tego przegapić! Nie zabraknie również filmów krótkometrażowych o Flipie i Flapie, w których wcielali się Stan Laurel i Oliver Hardy. Wśród twórców zaprezentują się także m.in. Mel Brooks w roli reżysera czy Samuel Beckett w roli scenarzysty. Muzykę na żywo zapewnią słynni kinowi akompaniatorzy, DJ-e, wirtuozi elektroniki oraz wieloosobowe zespoły multiinstrumentalne, m.in. Acoustic Ethno Orchestra, Salk, Leszek „Hefi” Wiśniowski czy Vladimirska.

Najmłodsi kinomani będą mogli przekonać się o magii niemego kina podczas wyjątkowej edycji Baranków Dzieciom, a starsi poznają niezwykłe właściwości jogi śmiechu. Ponadto okrągły jubileusz zostanie uczczony przyjęciem urodzinowym, na którym nie zabraknie życzeń, tortu oraz wspomnień z poprzednich edycji festiwalu. Sto lat! (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

udostępnij

więcej

 • www.festiwalfilmuniemego.pl
 • 734917216861523
 • Filmy z muzyką na żywo: 32 PLN | 25 PLN
  Filmy bez muzyki na żywo: 22 PLN | 15 PLN
  Pokaz inauguracyjny: 50 PLN | 40 PLN (z Karnetem)
  MÚM + Ludzie w niedzielę: 50 PLN | 40 PLN (z Karnetem)
  Afterparty w Klubie Betel: wstęp wolny
  Baranki w niemym kinie: 11 PLN / 15 PLN
  KARNET (8 seansów): 120 PLN*
  * Karnet nie obejmuje pokazu inauguracyjnego oraz MÚM + Ludzie w niedzielę
  KARNET Baranki (2 spotkania): 22 PLN
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.